تبلیغات
۞ حدیـــــــثـــــ نــابــــــ ۞ - مطالب آذر 1394


حضرت امام صامت سلام الله علیه فرمود:

خدای متعال به پدر و مادر، پاداش بزرگی عنایت می فرماید؛ آنان می گویند: پروردگارا! این همه تفضّل درباره ی ما از کجاست؟ اعمال ما شایسته ی چنین پاداشی نیست! در جواب گفته می شود: این همه عنایت و نعمت، پاداش شماست که به فرزند خود، کتاب خدا را آموختید و او را در آئین اسلام، بصیر و بینا تربیت کردید!

منبع: الحدیث،جلد 2،صفحه 385طبقه بندی: امام صامت (سلام الله علیه)،
برچسب ها: تفضّل خدای متعال، امام صامت سلام الله علیه، عنایت و نعمت، کتاب خدا، آئین اسلام، بصیر و بینا، الحدیث،

تاریخ : 30 آذر 94 | فاطمه عبّاس نژاد | نظرات


حضرت امام هادی سلام الله علیه فرمود:

دنیا بازاری است که آدمیان در آن اشتغال به کسب و تجارت دارند! و لذا گروهی با به دست آوردن سود فراوان اُخروی از این بازار بیرون می روند و در بهشت ابدی برخوردار از منافع کسب و کار دنیوی خود می گردند! و گروهی سرمایه ی گرانبهای عمر را در راه اشباع شهوات نفسانی و التذاذ از لذّات حیوانی تلف کرده اند و با زیان و خسران غیر قابل جبران، بیرون رفته و مبتلا به عذاب های دردناک جاودان گشته اند!

منبع: بحارالانوار،جلد 75،صفحه 366طبقه بندی: امام هادی (سلام الله علیه)،
برچسب ها: کسب و کار در بازار دنیا، امام هادی سلام الله علیه، بهشت ابدی، منافع کسب و کار دنیوی، اشباع شهوات نفسانی، لذات حیوانی، عذاب های دردناک جاودان،

تاریخ : 28 آذر 94 | فاطمه عبّاس نژاد | نظرات


حضرت امام جواد سلام الله علیه فرمود:

تأخیر در توبه، خود را فریب دادن است! و امروز و فردا كردن زیاد، باعث سرگردانى است! و پیامد عذرتراشى براى خدا، هلاكت است! و پافشارى بر گناه در اثر آسوده خاطر بودن، از مكر خداست! و از مكر خدا آسوده خاطر نباشد مگر كسانى كه زیانكارند!

منبع: تحف العقول،صفحه 828طبقه بندی: امام جواد (سلام الله علیه)،
برچسب ها: توبه کردن، امام جواد سلام الله علیه، پیامد عذر تراشی، پافشاری بر گناه، مکر خدا، امروز و فردا کردن، تحف العقول،

تاریخ : 26 آذر 94 | فاطمه عبّاس نژاد | نظرات

تعداد کل صفحات : 5 :: 1 2 3 4 5

  • paper